تعمیر و نصب توربو شارژ هاول h2 و تعمیر توربوی تمامی خودروهای خارجی و ایرانی در تبریز.

آدرس ما تبریز شهرک باغمیشه چهار راه میثاق تعمیرگاه بوش_توربو رامین

شماره تماس : 09149656059

مراحل نصب صحیح توربو

  • نصب توربو را با برداشتن واشر قدیمی از منیفولد اگزوز و لوله شروع کنید.و سطوح فلنج باید تمیز و بدون آسیب باشد.
  • تمام شاخه های پلاستیکی را از توربو جدا کنید.
  • توربو را با استفاده از واشر جدید یا حلقه O مناسب روی منیفولد یا بلوک موتور قرار دهید و سپس لوله اگزوز را دوباره وصل کنید.
  • تمام مهره ها و پیچ ها را با گشتاور مناسب سفت کنید.
  • به خطوط تغذیه و تخلیه روغن توجه ویژه ای داشته باشید که باید کاملاً تمیز و بدون آسیب باشند تا جریان روغن نامحدود تضمین شود.
  • اطمینان حاصل کنید که هیچ یک از آسترهای شلنگ انعطاف پذیر در داخل فرو نرفته است و خط تغذیه روغن خیلی نزدیک به هیچ منبع گرمایی نیست که ممکن است به خط تغذیه روغن در داخل آسیب برساند. این در برخی از وسایل نقلیه رایج است و تشخیص آن بدون برش لوله دشوار است! توصیه می کنیم هنگام نصب توربوی جدید، یک لوله ورودی روغن جدید نصب کنید.
  • خط تخلیه روغن را روی توربوشارژر نصب کنید، سپس روغن موتور جدید را در سوراخ ورودی روغن توربوشارژر بریزید و در خط تغذیه روغن قرار دهید. چرخ کمپرسور را چند بار با دست بچرخانید – باید آزادانه بچرخد. توجه داشته باشید که احساس کمی حرکت بالا و پایین چرخ ها طبیعی است. شیلنگ های هوای ورودی و خروجی را روی محفظه کمپرسور توربوشارژر نصب کنید و مطمئن شوید که اتصال هوا بسته است

6نشانه که توربو شارژ خودروتان خراب است

توربوشارژ شما بخش مهمی از موتور است که به شما کمک می کند تا در موقعیت های مهم شتاب بگیرید و به حداکثر سرعت برسید. وقتی می خواهید در بزرگراه سریع و ایمن سبقت بگیرید، این نیروی رانش را به شما می دهد.

توربوشارژر چگونه کار می کند؟

توربو هوای بیشتری را وارد موتور می‌کند و به طور موثر احتراق را تقویت می‌کند و سطوح بالای عملکرد را بالا می‌برد. این کار را با استفاده از دود اگزوز موتور برای چرخاندن یک پمپ هوا انجام می دهد، به این معنی که توربو نیروی اضافی را از موتور می گیرد و از انرژی جنبشی تولید شده توسط خروج گازهای خروجی استفاده می کند. این پمپ هوا سپس هوای اضافی را به موتور شما فشار می دهد و اسب بخار را افزایش می دهد.

علت خراب شدن توربو چیست؟

برخی از شایع‌ترین علل خرابی توربو شامل موارد زیر است:

کمبود روغن و روغن کاری – توربو به جریان خوبی از روغن تمیز نیاز دارد تا به درستی کار کند. این می تواند از تجمع رسوبات کربن و آلاینده هایی که اثربخشی آن را کاهش می دهد، رنج ببرد و حتی می تواند به مرور زمان باعث از بین رفتن کامل آن شود.

اجسام خارجی – این احتمال وجود دارد که اجسام بزرگ‌تر از زباله‌ها، مانند سنگ‌ها یا حتی قطعات شکسته خودرو از خودروهای دیگر، از طریق ورودی به داخل توربو مکیده شوند. همانطور که انتظار دارید، این ذرات می توانند آسیب شدیدی به چرخ ها و تیغه های توربو وارد کنند. بایدفیلترهوای خود رابه طور مرتب بررسی کنید.

سرعت بیش از حد – فشار دادن مداوم به سطوح بالای عملکرد موتور شما باعث می شود گاز از طریق آب بندی و لوله ها عبور کند. با گذشت زمان، این فشار می‌تواند باعث نشتی و ترک شود و توربو را سخت‌تر کند و سطح خستگی را افزایش دهد. این می تواند به توربو آسیب برساند و فرسوده شود.

سن و فرسودگی – همانطور که انتظار دارید، یک توربو برای همیشه دوام نخواهد آورد. شما به چرخه عمر این قطعه نگاه می کنید که بسته به نحوه رانندگی با ماشین خود، برای مسافتی در حدود 100 تا 150 هزار مایل مناسب است. در نهایت نیاز به تعویض دارد.

مسائل دیگر – از آنجایی که توربوشارژر دائماً تحت فشار است، موارد زیادی وجود دارد که می تواند بر عملکرد آن تأثیر بگذارد. دمای بیش از حد گاز اگزوز (EGT) می تواند قطعه را بیش از حد گرم کند و نفوذ رطوبت می تواند باعث زنگ زدگی و تخریب شود. علاوه بر این توربو ممکن است از مشکلات ناشی از سیستم اگزوز، ورودی سوخت و گیت زباله رنج ببرد.

توربوشارژر

نشانه های خرابی توربو

برای کمک به تشخیص خرابی توربو در خودرو به این علائم توجه کنید:

کاهش قدرت و شتاب آهسته – توربوشارژر طوری طراحی شده است که ماشین شما را سریعتر به حداکثر سرعت برساند. طبیعتاً از عملکرد و قابلیت های آن بسیار آگاه خواهید شد. اگر متوجه شدید که خودرو برای رسیدن به سرعت بیشتر طول می کشد و نمی تواند مانند گذشته بین ترافیک برقصد، پس چک کردن توربو باید اولین درگاه تماس شما باشد.

اگزوز دودی و گازهای  بیش از حد – یکی از مشکلات سیل فرسوده و ترک در توربو این است که اجازه می دهد روغن وارد اگزوز شود که با دود آبی مایل به خاکستری بسیار مشخص می سوزد. این علامت زمانی که با سرعت رانندگی می‌کنید و با توربو درگیر می‌شوید، آشکارتر می‌شود، بنابراین اگر متوجه این دود در آینه خود شدید، توربو می‌تواند مقصر باشد.

چراغ موتور را بررسی کنید – دلایل مختلفی وجود دارد که چرا این چراغ روی صفحه کیلومتر شما روشن می شود . ممکن است به دلیل مشکلات سنسورها باشد، اما گاهی اوقات ممکن است نشان دهنده یک مشکل جدی در توربو شما باشد.

بوست سنج غیرفعال – در بسیاری از خودروهای اسپورت و مدل های برتر، یک بوست سنج را مشاهده می کنید که میزان نیروی رانش تولید شده توسط توربو را نشان می دهد. همانند شتاب خود، در طول زمان احساسی نسبت به عملکرد خواهید داشت. هر افت در افزایش باید به شما نشان دهد که برای بازرسی به مرکز خدمات توربو مراجعه کنید.

روغن سوزی – همانطور که اشاره کردیم نشت روغن در توربوشارژر نشانه خرابی تدریجی است. لوله پایینی جلوی توربو را جدا کنید و به داخل آن نگاهی بیندازید. آیا روغن را می بینید؟ هر نشانه ای از رسوب در لوله به این معنی است که شما باید توربو را سرویس کنید. اگر این مشکل رفع نشود، کل سیستم ممکن است از کار بیفتد.

ناله کردن توربو – وقتی بوست توربو درگیر است، یک توربوی از کار افتاده می تواند صدای ناله بلندی ایجاد کند ، که با بدتر شدن مشکل افزایش می یابد.

برای رفع مشکلات توربو به مهندس مکانیک توربو رامین مراجعه کنید

ما اولین تعمیرگاه درایران هستیم که تعمیرات توربو را با یکسال گارانتی انجام میدهیم

شماره تماس: 09149656059

توربو رامین توربوی تمامی خودروهای توربودار اروپای چینی و ایرانی را تعمیر میکند

خودروهای مثله :

تعمیر توربو شارژ بنز

تعمیر توربو شارژ بی ام و

تعمیر توربو شارژ تویوتا

تعمیر توربو شارژ هایماs5

تعمیر توربو شارژ هایما اس7

تعمیر توربو شارژ جکs5

تعمیر توربوشارژچری تیگو7

تعمیرتوربو شارژ چری تیگو5

تعمیر توربوشارژ byd6s

تعمیر توربو شارژ اریزو5 تبریز اورومیه

تعمیر توربوشارژ هاول h2 تعمیر توربو شارژ اورومیه

تعمیر توربو شارژ کراس اوور اذربیجان غربی

تعمیر توربو شارژ دنا پلاس اذربیجانشرقی

تعمیر توربو شارژ سورن پلاس اذربیجانشرقی

تعمیر توربو شارژ شاهین تبریز

و تعمیر توربوی دیگر خودروها