قیمت تعمیر توربوی جک

قیمت توربو شارژ جکs5 . جک s5

تعمیر و فروش جنس فابریک توربو شارژ جک اس5 در توربو رامین

با یکسال گارانتی

توربو رامین تعمیرات و فروش انواع توربو شارژ اورجینال

در تبریز

آدرس :  تبریز شهرک باغمیشه چهار راه میثاق تعمیرگاه بوش

شماره تماس 09149656059

اینستاگرام ما کلیک کنید turbo1tabriz@

قیمت توربو شارژ جکs5
قیمت توربو شارژ جکs5 جک s5

 

ساده ترین راه های تشخیص خرابی توربو

راه‌های ساده‌ای برای شناسایی خرابی توربو بدون جدا کردن آن از موتور وجود دارد. با این حال، تشخیص کامل و نتیجه گیری در مورد وضعیت توربو شارژر تنها در مرکز خدمات با خارج کردن توربو از موتور و انجام تست های تشخیصی روی پایه های تخصصی انجام می شود. عیب یابی کامل توربو شارژر باید با حضور تجهیزات مناسب برای تعمیر و عیب یابی توربو شارژ توسط پرسنل مجرب انجام شود.

تشخیص خرابی توربو شارژر روی موتور

موارد زیر اقداماتی را شرح می دهد که به شما امکان می دهد تا حدی برخی از خرابی های توربو شارژ را بدون خارج کردن توربو  شارژ از موتور تشخیص دهید.

  • خطوط هوایی از توربو خاموش شده اند. لوله های انشعاب اتصال توربو شارژ با فیلتر هوا و اینترکولر حذف می شوند. کانال های هوای جدا شده باید خشک یا کمی مرطوب از دود روغن باشند. اگر مقدار قابل توجهی روغن موتور در اتصالات هوا و نقاط اتصال آنها مشاهده شود و کل روغن مصرفی خودرو به شدت افزایش یابد، باید علت نشتی به طور دقیق مشخص شود. مشکل می تواند در توربو شارژ یا موتور باشد.
  • شفت و چرخ باید بازرسی شوند. تیغه های چرخ نباید فرسوده یا فرسوده شوند، خم شوند یا تغییر شکل داده شوند. چرخ باید دارای اشکال منظم و متقارن باشد. در صورت وجود نقص در چرخ، توربوشارژر باید تعمیر یا تعویض شود.


  • سعی کنید محور توربوشارژر (روتور) را در جهت محوری خود در حرکت قرار دهید. این کار را می توان به سادگی با دست، کشیدن شفت (روتور)، گرفتن انگشتان شفت یا چرخ انجام داد. ضربه برگشتی در جهت محوری نباید از 0.05 میلی متر تجاوز کند و اساساً نباید با دست احساس شود. اگر حرکت شفت توربوشارژر در جهت محوری بیش از حد اعلام شده باشد، توربو نیاز به تعمیر یا تغییر دارد.
  • محور را در جهت شعاعی محور هم بزنید. حرکت شفت توربو در جهت شعاعی را می توان با دست احساس کرد. شکاف در این جهت نباید از 1.00 میلی متر تجاوز کند. با کشیدن و چرخاندن چرخ نباید به دیواره های قسمت سرد توربو شارژر برخورد کرد. اگر چرخ توربو یا پره های آن با محفظه توربو شارژ تماس داشته باشد، این نقص توربوشارژر باید برطرف شود.
  • قطعات خارجی توربو شارژ را بررسی کنید. برای مدت طولانی کارکرد توربو، بدنه آن می تواند ترک بخورد یا تغییر شکل دهد. این تقریباً هر توربو شارژ را در طول زمان، صرف نظر از مدل، شرایط استفاده، سازنده یا برند خودرو، در نظر می گیرد. پس از کشف ترک، شکاف یا نوع دیگری از تغییر شکل حیاتی بدنه، تعمیر برای تعمیر فوری توربو یا تعویض آن لازم است.