ساعات کاری: شنبه تا چهار شنبه 8:30 -20:00 پنج شنبه 8:30 -14:00 - تماس : 09149656059

معایب احتمالی توربو شارژ خودرو.09149656059

توربوشارژ خودرو یکی از چندین روش تقویت موتور در اتومبیل‌هاست و بدلیل مزایای زیادی که دارد، مورد توجه بسیاری از ماشین بازان قرار می‌گیرد. اما آیا تقویت ماشین با توربوشارژ کار درستی است؟ به عقیده بسیاری از افراد معایب و نکات منفی توربوشارژ در خودرو زیاد است و اصلا به صرفه نیست. ما در این مقاله قصد داریم که معایب توربوشارژ خودرو را خدمتتان بیان کنیم. با ما تا انتها همراه باشید تا خودتان بسنجید که برای خودرو شما توربو شارژ مناسب است یا خیر.

معایب احتمالی توربوشارژر خودرو

معایب توربوشارژ خودرو

قبل از این که به سراغ بیان نکات منفی و معایب توربو شارژ خودرو برویم، باید شما با این مورد که اصلا توربو شارژ خودرو چیست؟ آشنایی کافی داشته باشید.

توربروشارژر خودرو یکی از چندین روش تقویت موتور اتومبیل‌هاست که مزایای زیادی را به همراه دارد. یکی از مشهودترین آن‌ها، افزایش سرعت در خودرو است. اگر دوست دارید که توربوشارژ خودرو را بیشتر بشناسید و به صورت کامل از آن اطلاع داشته باشید پیشنهاد می‌کنیم به مطلب زیر مراجعه کنید. در این مطلب تمامی مزایای توربوشارژ خودرو گفته شده و شما می‌توانید از آن‌ها اطلاع یابید.

مزایا و کاربردهای توربوشارژ در خودرو

درست که توربوشارژ خودرو مزایای زیادی دارد، اما به همراه این مزایا، چند نکته منفی دیگر هم وجود دارد که شما باید از آن‌ها آگاهی داشته باشید تا بتوانید تصمیم درستی بگیرید. در ادامه ما معایب توربوشارژ خودرو را خدمتتان بیان خواهیم نمود.

۱- هزینه مازاد:

بسیاری از شرکت‌های تولید کننده خودرو در جهان و به خصوص ایران، ماشین‌های تولیدی خود را بدون توربوشارژ عرضه می‌کنند و تنها در دنیا چند شرکت وجود دارد که علاوه بر عرضه اتومبیل با موتور معمولی، اقدام به فروش نوع توربوشارژر آن نیز می‌کند.

به همین دلیل اگر کسی بخواهد اتومبیل خود را تقویت کند و توربوشارژ نماید، باید یک هزینه جداگانه برای آن نیز در نظر بگیرد که قیمت‌های ثابتی ندارند و بنا بر حسب نوع توان و … قیمت آن‌ها هم تغییر پیدا می‌کند.

۲- تاخیر در احتراق داخل موتور:

موتورهای توربوشارژ به دلیل این که فشار هوای بیشتری را جذب می‌کنند، عملیات احتراق هم کمی زمان بر است و مدت زمان بیشتری نسبت به موتورهای معمولی را نیاز دارند تا سوخت را بسوزانند.

به همین دلیل اعمال تنظیمات و زمانبندی دقیق در نوع شتاب گرفتن و … در این نوع خودروها بسیار حائز اهمیت است. این مورد زمانی جزو معایب توربوشارژ خودرو است که تعمیرگاه نصب کننده خودرو به صورت اصولی کار خودش را انجام ندهد. به همین دلیل هم توصیه می‌کنیم که حتما به یک فرد کاربلد مراجعه کنید.

معایب احتمالی توربو شارژ خودرو.09149656059
معایب احتمالی توربو شارژ خودرو.09149656059

۳- آسیب دیدگی موتور:

اگر توربوشارژر به درستی نصب نشود، آسیب بسیار زیادی به موتور خواهد رسید. توربوشارژها به دلیل این که فشار هوای بیشتری را به موتور و سیلندر می‌رسانند، موجب تولید انرژی زیادی می‌شوند. اگر این فشار متناسب با حد استاندارد موتور نباشد، عملکرد خود موتور موجب مشکل شده و به مرور زمان دچار فرسایش و کاش عمر خواهد شد.

۴- تولید گرمای بیش از حد:

تولید انرژی در موتورهای توربوشارژ گرمای زیادی را نیز به همراه دارد. اگر از یک کولر جداگانه برای کاهش این گرما استفاده نشود، گرمای زیاد موجب آتش سوزی در موتور، ذوب برخی قطعات پلاستیکی و حیاتی داخل موتور و … خواهد شد و اتومبیل شما را دچار مشکل خواهند کرد.

۵- لغو شدن گارانتی ماشین:

دستکاری در نوع موتور و سیستم ماشین باعث از بین رفتن گارانتی نامه شده و دیگر شرکت‌های خودرو سازی وظیفه‌ای در ارایه خدمات به شما نخواهند داشت. پس قبل از تقویت ماشین خود با توربوشارژ این نکته را به خاطر داشته باشید. البته این مورد از معایب توربوشارژ خودرو در ایران عیب محسوب نمی‌شود چراکه ماشین‌های ایرانی گارانتی خاصی ندارند و خدمات خاصی را نیز دریافت نمی‌کنند…!

معایب احتمالی توربو شارژ خودرو.09149656059
معایب احتمالی توربو شارژ خودرو.09149656059

۶- افزایش هزینه بیمه:

میزان هزینه بیمه در وسایل نقلیه توربوشارژ شده بیشتر است و این مورد برای برخی می‌تواند در آینده دردسر ساز شود. معمولا هزینه بیمه ماشین و دستگاه‌های توربوشارژی از +۳۰٪ تا دو برابر هزینه بیمه دستگاه‌های معمولی است.

همان طور که ملاحظه کردید، مقدار نکات منفی توربوشارژ در خودرو در مقابل نکات مثبت و مزایای توربوشارژ خودرو بسیار ناچیز است، به شرطی که تمامی نکات و موارد لازم به درستی رعایت شود. اگر اتومبیل خود را در مراکز معتبری توربوشارژ کنید، مطمئن باشید که میزان معایب گفته شده هم بسیار کم‌تر خواهد شد و اصلا جای نگرانی نیست.

ما در تیم توربو رامین در خدمت شما عزیزان هستیم تا اتومبیل شما را با بالاترین کیفیت و دقت تقویت کرده و آن را ارتقا دهیم. توربورامین با سابقه ۱۹ ساله در زمینه تعمیر و ارتقاء انواع خودرو ایرانی و خارجی در خدمت شماست.

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که در مورد توربوشارژ خودرو اطلاعات زیادی ندارید و می‌خواهید قبل از انجام کاری بدانید اصلا توربوشارژ چیست و چه کاربردی دارد؟ و اطلاعات کاملی به دست آورید، پیشنهاد می‌کنیم بر روی لینک زیر کلیک کنید و وارد صفحه شوید تا با هر آنچه که باید در مورد توربوشارژ خودرو بدانید، شما را آشنا کنیم.

توربوشارژ خودرو چیست و چگونه عمل می‌کند؟

آپارات | توربو رامین (aparat.com)

معایب احتمالی توربو شارژ جک

معایب احتمالی توربو شارژ هابما

معایب احتمالی توربو شارژ کوپا رویال

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *